EN

PL79 1140 2004 0000 3502 7784 3556         +48 533 644 315         +48 533 644 314

Programowanie aplikacji

Modele współpracy

 • STAŁY BUDŻET

  Charakterystyka modelu
  • Zakres, budżet i czas realizacji ustalane są przed rozpoczęciem realizacji projektu.
  Przeznaczenie
  • Model ten przeznaczony jest dla projektów, w których znany jest cel i metody jego osiągniecia.
  Przebieg realizacji
  • Przed rozpoczęciem realizacji projektu Klient jest zobowiązany dostarczyć informacje niezbędne do jego oceny. Projekt realizowany jest w zakresie, terminie i budżecie zaakceptowanych przez obie strony. Nie ma możliwości wprowadzania zmian w zakresie, terminie i budżecie po rozpoczęciu realizacji. Klient angażowany jest przed rozpoczęciem realizacji i sporadycznie w trakcie.
  Korzyści dla Klienta
  • Zakres, czas i budżet realizacji znane przed rozpoczęciem realizacji projektu. Ryzyko związane z niedoszacowaniem budżetu po stronie Wykonawcy. Minimalne angażowanie Klienta.

 • ZMIENNY ZAKRES

  Charakterystyka modelu
  • Zakres ustalany jest wstępnie dla całego projektu i uszczegóławiany przed rozpoczęciem kolejnego etapu.
  Przeznaczenie
  • Model ten przeznaczony jest dla projektów, w których nie są znane metody osiągniecia celu np. projekty badawczo-rozwojowe. Doskonale sprawdza się w projektach mających na celu poszukiwanie rozwiązania danego problemu.
  Przebieg realizacji
  • Projekt dzielony jest na etapy. Przed każdym etapem określane są czas i budżet realizacji oraz uszczegółowiony zakres dla danego etapu. Projekt rozliczany jest z góry za planowany etap. Wymagane jest stałe zaangażowanie Klienta.
  Korzyści dla Klienta
  • Możliwość wprowadzania zmian w zakresie oraz elastyczny czas i budżet realizacji. Szansa na stworzenie nowych, konkurencyjnych rozwiązań. Możliwość przerwania projektu po zakończeniu etapu.

Rodzaje aplikacji

Dedykowane
Dla Twojej firmy
Aplikacje dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Rozwiązują problemy odpowiednie dla danego przedsiębiorstwa.
B2B, B2C
Relacje biznesowe
Systemy B2B (ang. Business to Business) i B2C (ang. Business to Consumer) wspierają procesy zachodzące między firmami lub firmą, a klientami poprzez realizację takich zadań jak: przygotowanie ofert, przygotowanie zamówień, potwierdzania zamówień, płatności, realizację transakcji, szukanie nowych ofert oraz wystawianie dokumentów związanych z realizacją transakcji. Systemy tej klasy oferują także rozwiązania dla marketingu.
DMS
Zarządzanie obiegiem dokumentów
Systemy pozwalające na realizację zadań w obrębie zarządzania dokumentami w przedsiębiorstwie takich jak: rejestrowanie, porządkowanie, klasyfikacja, system kontroli wersji archiwizacji danych, powiadomienia osobiste bądź dla grup użytkowników o zmianach, monitorowanie plików i folderów, obsługa różnych formatów plików,operacje przenoszenia, wysyłania w obieg, usuwania oraz szeroko pojętego zarządzanie obiegiem dokumentów.
B2E
Obsługa pracowników
Systemy B2E (ang. Business to Employee) to systemy służące pracownikom danego przedsiębiorstwa. Ich głównym zadaniem jest usprawnienie wymiany informacji wewnątrz jednostki (intranet) i/lub między jednostkami (ekstranet) oddalonymi od siebie o setki lub setki tysięcy kilometrów.
CMS
Systemy zarządzania treścią serwisów internetowych
Systemy umożliwiające zarządzanie treścią serwisów internetowych przez osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy. Systemy CMS są podstawą dla portali informacyjnych i serwisów firmowych.
C2C
Serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe
Systemy C2C (ang. Consumer to Consumer) działają w obszarze relacji gospodarczych zachodzących między klientami. Typowym przykładem systemów C2C są platformy aukcyjne czy serwisy ogłoszeniowe. Celem tej klasy aplikacji jet także wspieranie interakcji między użytkownikami, którzy w efekcie stają się "adwokatami marki" kreowanej przez firmę.

Trójkąt projektu

Zmiana zakresu

Każdy projekt ograniczają trzy zmienne czynniki: zakres, budżet i czas. Najczęstszym zmianą podlega zakres z uwagi na zmieniające się potrzeby biznesu. Istnieją dwie skuteczne możliwości zmiany zakresu projektu bez szkody dla jakości programowanej aplikacji. Zmiana zakresu poprzez wydłużenie czasu lub zwiększenie budżetu. W pierwszym przypadku zmniejszane są zasoby ludzkie przydzielone do projektu co wydłuża czas realizacji ale pozwala zachować założony budżet. W drugim przypadku do projektu przydzielane są dodatkowe zasoby ludzkie co wymaga zwiększenia budżetu ale pozwala zachować założony czas realizacji. Wymienione możliwości przedstawione są na poniższych rysunkach.

Trójkąt projektu 2. ALTERLOGICZwiększenie zakresu bez zmiany budżetu poprzez wydłużenie czasu

Trójkąt projektu 3. ALTERLOGICZwiększenie zakresu bez zmiany czasu poprzez zwiększenie budżetu

 


Zapytaj o ofertę!

WYCEŃ ZLECENIE ON-LINE     Brak pomysłu na rozwiązanie problemu?


 

Wydawca niniejszego serwisu internetowego, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą stosować je także współpracujące z nami firmy badawcze i reklamodawcy. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.